Strautmann Magnon CFS

Prémiová novinka, multifunkčný samozberací voz

odeslat přátelům
autor: Editor 2
publikováno: 26.1.2023

Strautmann príchádza na trh s novinkou v top segmente profesionálnych multifunkčných samozberacích vozov. Strautmann Magnon CFS predstavuje úplne nový koncept samozberacieho vozu s množstvom inovatívnych riešení.

Inovatívny zberač “Flex Load”, novovyvinutá rezacia jednotka “Exact-Cut” s tvrdenými, ľahko vymenitelnými nožmi, hydraulicky ovládané predné čelo vozu, efektívny výkonný systém plynulého zberu a plnenia vozu CFS (systém nepretržitého toku), rezacia jednotka Double-Cut, atď. Všetko spolu dokonale zladené, vytvára celok – samozberací voz Strautmann Magnon, ktorý uľahčí a zefektívni náročnú prácu s prípravou krmovín.

Strautmann Magnon CFS zaujme a splní očakávania.

Zberač Flex-Load s plastovými prstami. Prsty sú dostatočne tuhé, ale zároveň ohybné, prisposobia sa tvaru terénu, čím znižujú namáhanie a opotrebenie systému. Nenarušujú pôdu vďaka čomu je minimálna kontaminácia krmiva pôdou. V prípade potreby, výmena pošskodených prstov v priebehu minúty. Jednotka CFS zabezpečí rovnomerné rozptylenie krmiva zozbieraného z riadku na celú šírku. Krmivo sa nehromadí, zrýchli sa tok hmoty, nastavba sa plní rýchlejšie a rovnomernejšie, pri rovnakom objeme pojme väčšie množstvo krmiva v kg. Nový integrovaný rotor a 48 nožová rezacia jednotka Double-cut v dokonalej súhre spracujú zberané krmoviny. Nože z tvrdeného materiálu je možné vymeniť za krátky čas a bez použitia náradia.

Nástavba celooceľová, pevná, vystužená. Predné výkyvné čelo pomáha plniť nástavbu rovnomerne. Horný kryt chrániaci zozbierané krmivo pri preprave sa sklápa hydraulicky, ovládanie z kabiny traktora. Rýchle vyprázdňovanie cez široké, pevné zadné dvere. Hydraulický tandemový podvozok dvojnápravový (zaťaženie do 20t) a trojnápravový (zaťaženie do 30t). Pasívne riadená náprava(s automatickým uzamknutím pasívneho riadenia pri cúvaní), alebo elektronicky nútene riadená náprava (voliteľná výbava). Rovnomerné rozloženie zaťaženia na všetky kolesá, voliteľné odpruženie, voz má lepšie jazdné vlastnosti aj pri vyžších rýchlostiach. Prevádzka a ovládanie: početné automatizované funkcie a farebný displej uľahčujú ovládanie a kontrolu procesu plnenia a vyprázdnenia vozu. Certifikované riadenie Strautman ISOBUS umožňuje pre zberacie vozy Strautmann použiť rôzne terminály, alebo všetky funkcie ovládať joystickom traktora.

Štandadná výbava – ovládanie a konrola pomocou displeja “Smart 570”

 

Použité foto:  https://strautmann.com/en

Zdroj:  https://strautmann.com/en

Další zaujímavé články:SENÁŽNÍ VOZY S PRECIZNÍM ŘEZEM STRAUTMANN GIGAVITASSE
Použití senážních vozů doznalo v naší republice značného rozmachu a mezi známé značky patří i firma Strautmann. A protože český trend razí používání těch nejvýkonnějších senážních vozů...

Pokračování zde.SBĚRACÍ VOZY STRAUTMANN V POPŘEDÍ
V sortimentu od společnosti Strautmann jsou modely vhodné jak pro farmáře, kteří chtějí sami ovládat silážní proces, tak i pro velké dodavatele. Sběrací vozy jsou k dispozici v objemech 23 až 50 m³ s 32 až 48 noži...

Pokračování zde.


ZBERACÍ VOZ STRAUTMANN MAGNON CFS 470 DO V PREVÁDZKE
V marci 2021 sa spoločnosť Agri Travaux Limousin SARL rozhodla kúpiť model Magnon CFS 470 DO. Bol to tretí voz od spoločnosti Strautmann v ich vozovom parku. Chceli kúpiť ďalší stroj a keď sa dozvedeli o novo predstavenom..

Pokračování zde.

 

Video 


 

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

stredisko Banská Bystrica,
Hronsecká cesta 1,

SK - 976 31 Hronsek,
Slovak republic.

telefon: +421 902 944 273
email: info@biso.eu

otevírací doba: po-pá 8:00 až 16:00

www.bisobanskabystrica.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel