Rozhovor so zákazníkom o rozmetadle Strautmann PS 2401

Skúsenosti z prvej ruky

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 20.7.2022

Rozhovor s majiteľom firmy vo Francúzsku Eduardom Leveau, ktorý založil svoj podnik v oblasti Coudray-au-Perche. Distribúcia močovky, hnoja a kompostu, ako aj vápna sú služby, ktoré poskytuje s rozmetadlom popri kvapalinách vykonávaných cisternami.

Koľko ročne distribuujete?
Edouard Leveau (E.L.) hovorí: „Robíme 5 000 t zvyškového kalu, 15 000 t kompostu a 5 000 t vápna. Čo sa týka tekutín robíme cca 215 000 m3 digestátov z bioplynových staníc, hnojovky a tekutého zvyškového kalu“.

Aké sú Vaše skúsenosti so strojmi Strautmann?
E. L.: „V roku 2014 som kúpil jazdené rozmetadlo Strautmann VS 2403. Bol to agregát z úplne prvej série a rok výroby bol 2006. Už vtedy malo rozmetadlo vo výbave hydraulické odpruženie a ISOBUS“.

V čom podľa Vás spočíva robustnosť tohto stroja?
E. L.: „Celý dizajn stroja je prepracovaný a jednoduchý. Elektrické vedenie k valcom je s hriadeľmi a prevodovkami a nie sú tu žiadne reťaze“.

V čom vidíte výhody tohto rozmetadla?
E. L.: „Vápno a kompost zvládnu aj rozmetadlá konkurenčných značiek. Priestor medzi valcami a krytom je však často príliš úzky. Výsledkom je vysoká spotreba energie a nepresná distribúcia. Rozmetadlo Strautmann poskytuje viac priestoru. Požiadavka na výkon traktora je znížená a traktor s výkonom 200 koní tento stroj zvládne. Okrem toho môže byť stroj vybavený veľmi veľkými pneumatikami a vďaka šírke boxu a obmedzenej výške je nakladanie jednoduché“.

Ako hodnotíte stroj z hľadiska komfortu a bezpečnosti na ceste a v teréne?
E. L.: „V teréne sa mi páči podvozok. Predná náprava je zdvíhacia a to je perfektné riešenie na zjednodušenie nakladania materiálu. Páči sa mi aj hydraulické odpruženie a veľký rázvor kolies, ktorý zaisťuje komfortnú jazdu po ceste“.

Čo vás podnietilo kúpiť si rozmetadlo Strautmann PS 2401 v roku 2021?
E. L.: „Chcel som nahradiť stroj, s ktorým som nebol spokojný. Použitý Strautmann zakúpený v roku 2014 splnil naše očakávania a preto sme sa rozhodli pre kúpu podobného modelu, a to PS 2401. Zaobstarali sme si aj rozšírenie vo forme predĺženia rozmetadla, aby sme mali k dispozícii väčší objem“.

Aký bol dôvod vašej investície?
E. L.: „V roku 2019 bolo zakúpené jednonápravové rozmetadlo, ktoré nemalo požadované vlastnosti pre jazdu po ceste bolo a nemalo očakávaný výkon na poli. Preto sme sa rozhodli pre Strautmanna. Požiadal som svojho predajcu Strautmann o cenovú ponuku a nezvažoval som žiadnu konkurenčnú značku.

Zvažovali a zakúpili ste nejaké špeciálne možnosti výbavy?
E. L.: Zaobstarali sme si systém ISOBUS, váhy, hraničné rozmetanie, hydraulické odpruženie a pasívnu riadenú nápravu. Všetky rozšírenia fungujú veľmi dobre a sme rád, že sme sa takto rozhodli.Viac informácií je dostupných na odkaze: http://navigator.biso.eu/strautmann/prepravni-technika/


Společnost BISO SCHRATTENECKER se zabývá prodejem a servisem zemědělské techniky od roku 2008 na území ČR, na území SK od roku 2005. Pro tato územní zastupujeme značky Maschio Gaspardo a Kverneland. Vinařskou techniku máme k dispozici od značek CIMA, LaCruz, MG, Freilauber, Agrofer a BISO WINEBOSS diskové podmítače a radličkové kypřiče. Pro Slovenský trh zastupujeme také traktory značky KUBOTA a Antonio Carraro.

Pro cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat!

Centrála: Václav Štursa ml., +420 606 183 360, info@biso.eu

 

Ďalšie zaujímavé články:


Univerzálne rozmetadlá Strautmann
Firma Strautmann udáva krok v oblasti stability, dlhej životnosti a flexibility. 60 rokov skúseností s výrobou rozmetadiel využila firma Strautmann k ďalšiemu zdokonaleniu rozmetadla „Streublitz“ a ešte viac sa priblížila...

Pokračování zde.


STRAUTMANN VERTI–MIX 50 pre zákazníka
V uplynulých dňoch sme odovzdali zákazníkovi do užívania kŕmny voz od spoločnosti Strautmann. Zákazník si vybral menší voz s objemom len 5m³ na výkrm býkov. Ako všetky kŕmne vozy od spoločnosti Strautmann aj...

Pokračování zde.

Dlholeté skúsenosti so Strautmann na Slovensku
VNavštívili sme v Podolínci firmu Tomak s.r.o, ktorému v podniku kŕmia dva samochodné vozy Strautmann Verti-Mix, aby sme sa opýtali na skúsenosti a prínosy, ktoré im tieto vozy priniesli. Od prvých slov bolo cítiť pohodu...

Pokračování zde.

 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

stredisko Banská Bystrica,
Hronsecká cesta 1,

SK - 976 31 Hronsek,
Slovak republic.

telefon: +421 902 944 273
email: info@biso.eu

otevírací doba: po-pá 8:00 až 16:00

www.bisobanskabystrica.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel