Strautmann Sherpa - partner pre profesionálov

Partner pre profesionálov v oblastiach kŕmenia hovädzieho dobytka

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 10.1.2020

V dnešnej dobe používanie miešacích kŕmnych vozov, predovšetkým v chovoch dojníc, má svoj úzky súvis so zabezpečovaním požiadaviek na vyrovnanú kŕmnu dávku pre túto kategóriu hospodárskych zvierat. Aktuálne ponúkané mechanizačné prostriedky pre uvedenú oblasť využitia dokážu pripraviť a podávať kŕmnu dávku tak, aby zvieratám zabezpečila vysoký príjem sušiny a energie s najlepšou možnou stráviteľnosťou.

Sú vyrábané s rôznym objemom ložného priestoru a možno v nich kvalitne namiešať aj menšie množstvá krmiva. Oproti stacionárnym miešacím a zakladacím systémom sú investične menej náročné a hlavne sú flexibilnejšie.

A práve samochodný kŕmny miešací voz Sherpa od spoločnosti STRAUTMANN je tou správnou voľbou pre Vás. Prečo? Povedzme si pár faktov o tomto samochodnom kŕmnom miešacom voze Sherpa.

Nová generácia samochodných kŕmnych miešacích vozov od firmy Strautmann podstatne uľahčuje proces pracného kŕmenia dojníc a šetrí čas i peniaze. Vďaka homogénne premiešaným kŕmnym zložkám, kravy nemôžu selektovať jednotlivé komponenty krmiva. Z toho vyplýva vyššia dojivosť s vyššou kvalitou obsadených látok. Pre všetky kravy je zaistená fyziologicky optimálna výživa a následne sú menej náchylné na choroby. Môžete sa potom tešiť zo zdravého chovu dojníc a z vysokej efektivity výroby mlieka.

Technické parametry

Parametr Sherpa 120 Sherpa 140
Dĺžka (m) 8,25 8,25
Výška (m) 2,25 2,77
Šírka s jednostranným zakladaním (m) 2,52 2,52
Šírka s obojstranným zakladaním (m) 2,62 2,62
Vnútorná šírka kolies vpredu (m) 2,31 2,31
Vonkajšia šírka kolies vzadu (m) 1,94 1,94
Priemer frézy (m) 0,61 0,61
Šírka elevátoru (m) 0,58 0,58
Vyberacia šírka (m) 2,00 2,00
Max. odoberacia výška (m) 4,50 4,50
Vlastná hmotnosť (kg) 10 200
10 300
Užitočný miešací objem (m³) 12 14
Rozvor (m) 3,86 3,86
Polomer otáčania vpredu (m)
5,26 5,20
Polomer otáčania vzadu (m)
5,73 5,73
Polomer otáčania vo vnútry (m)
1,43 1,43

Podľa parametrov vidíme, že samochodný kŕmny miešací voz Sherpa od spoločnosti STRAUTMANN je kompaktnými svojimi rozmermi a možnosťami pre veľké spoločnosti, ale aj pre malé hospodárstva.

Základ pre efektívne kŕmenie v prvom rade na samochodnom vozidle je fréza. Spoločnosť STRAUTMANN má pre Vás pár zaujímavostí a to nasledovné:

Vyberacia fréza Fast-Cut

 • Vysoko výkonná fréza osadená 60 zalomenými nožmi pre šetrné vyberanie siláže a vytváraniu ideálnej plochy siláže vyrezávanej zo sila
 • Čisté naberanie i voľného sypkého materiálu a rýchle vyberanie všetkých druhov siláže
 • Možnosť reverzného chodu dopravného kanálu pri dosiahnutí požadovanej hmotnosti za účelom navrátenia prebytočnej hmoty do sila

Šnek Vario²

Jedná sa o šnek, ktorý vyniká vysokou kvalitou premiešania a osvedčenou nízkoenergetickou prevádzkou garantujú absolútnu efektivitu pri akomkoľvek použití. A preto stupňovitý miešací šnek Vario² – má variabilitu a vysoký výkon pre akékoľvek využitie. Vďaka patentovanému nastaveniu nožov je možné stupňovitý miešací šnek Vario² vždy optimálne nastaviť podľa špecifických pracovných podmienok.

Je možnosť pridať k Vario² šneku ešte Kontra ostrie, ktoré sa ovláda manuálne, alebo za príplatok i Hydraulicky priamo ovládané zo sedadla vodiča v kabíne. Umožňuje rozdružovanie celých balíkov a optimálné premiešanie kŕmnych zložiek.

 

Prevodovka

Srdcom miešania krmiva je prevodovka, ktorá je skonštruovaná aby Vám vydržala bez údržby a priameho zásahu do chodu samochodného stroja Sherpa. Robustná a bez údržbová uhlová prevodovka garantuje dlhú životnosť i v prípade náročných pracovných podmienok. Pohon miešacieho agregátu je Hydrostatický s 2 rýchlostnými stupňami.

Netreba zabudnúť ani na zakladanie krmiva pre dobytok a Sherpa je príkladom variability pre zakladanie a to nasledovným spôsobom. V základom prevedení je zakladanie vpredu vpravo na boku a zakladá sa na zem, druhá varianta je možnosť zakladania vzadu na ľavej strane na zem a tretia varianta pre zvýšené zakladanie krmiva do žľabu je vyriešené PVC pásovým dopravníkom s ktorým je možnosť predĺžiť dosah zakladania a vyriešiť výškový rozdiel. Na prianie je možnosť vybaviť stroj šikmým dopravníkom, ktorý je hydraulicky ovládaný a zasunie sa pod stroj. Tento dopravník sa používa na zakladanie krmiva do diaľky

Pre prípadné dodatočné dávkovanie je možnosť objednania na prianie aj násypka manuálne ovládaná na dosypanie minerálnych zložiek do hotového krmiva.

Komfort od spoločnosti Strautmann

Je základ aby sa aj obsluha cítila komfortne v samochodnom kŕmnom voze Sherpa od spoločnosti Strautmann a na tom si tiež dala spoločnosť záležať. Najzákladnejšie je odpruženie a náprava.

 • Sériovo dodávaná Sherpa je bez odpruženia do 15km/h Hydraulické odpruženie na želanie je do 25km/h
 • Pre lepšiu ovládateľnosť je predá náprava pevná a zadná je riadená
 • Natočenie riadenia kolies je 55°
 • Obzvlášť veľký rejd
 • Uzávierka diferenciálu
Osvetlenie a viditeľnosť je pre vodiča vozidla Sherpa taktiež základným faktorom keď sa kŕmi podvečer alebo nad ránom a preto spoločnosť Strautmann má v ponuke variabilitu aj v tomto smere.
 • Svetlá predné aj zadné na jazdu po ceste podľa pravidiel cestnej premávky
 • 2 pracovné reflektory na kabíne v základe
 • 2 cúvacie reflektory na prianie zákazníka ako voliteľná výbava
 • 2 pracovné reflektory u otvorov pre zakladanie krmiva na prianie zákazníka ako voliteľná výbava
 • 1 diódový pracovný reflektor pre odoberanie v spodnej časti sila
 • Cúvacia kamera v základnom prevedení
 • Kamera na zásobníku s pracovným reflektorom na prianie zákazníka ako voliteľná výbava
-
Vybavenie kabíny
Výbava na želanie je možnosť doobjednania aj hydraulicky sklopného pravé zrkadla z miesta vodiča, centrálneho mazania aj s mazaním rezacej hlavy, predohrev hydraulického oleja a aj motora pre prípad že stroj bude stáť vonku v zimnom období.
Vo vnútri kabíny sa nachádza aj mozog celého systému ovládania a miešania krmiva, ktoré sa jednoducho ovláda. Samozrejmosťou je klimatizácia na želanie, autorádio s CD, Wifi data transfer (posielanie dát) a v neposlednom rade aj výber toho správneho softvéru pre Vaše miešanie dávok krmiva.
Pohon a hydraulika
 • Pohon kŕmneho vozu Sherpa zabezpečuje 4 valcový vznetový turbo motor s emisnou normou euro IV so 103 kW / 144 k pri 2000 ot./min a 556 Nm pri 1400 ot./min.
 • Pohon je hydrostatický s plynulo nastaviteľnou reguláciou rýchlosti pomocou pedálu
 • Prevádzková hydraulika je zabezpečená samostatným hydraulickým pohonom na riadenie, miešanie, frézovanie a prácu
 • Obsah oleja v hydraulickom systéme je 110 l s ultrajemným filtrom spätného toku a s olejovým chladičom.

Sherpa od spoločnosti Strautmann je voľbou profesionála, ktorý chce zefektívniť a skrátiť čas kŕmenia svojho dobytka a spieť s dobou.

O produktu Strautmann Sherpa si můžete více přečíst zde.

Všechny produkty Strautmann potom naleznete zde.


Další zajímavé články:

Rozmetadlo Strautmann TS - výkonné a robustné
Strautmann TS - rozmetadlo s nízkou ložnou plochou. Predstavujeme Vám rozmetadlo hnoja od renomovaného nemeckého výrobcu poľnohospodárskej techniky...

 

Pokračování zde.


Senážní vozy s precizním řezem Strautmann GigaVitasse
Použití senážních vozů doznalo v naší republice značného rozmachu a mezi známé značky patří i firma Strautmann. A protože český trend razí používání těch nejvýkonnějších senážních vozů, budeme...

Pokračování zde.

Strautmann Verti-Mix – nová generácia
Dosluhuje vám Váš krmný voz? Plánujete alebo potrebujete nový? Rozširujete sa a potrebujete viac kŕmiť? Máme pre Vás spoľahlivú, kvalitnú a rokmi osvedčenú techniku od firmy Strautmann...

Pokračování zde.

 

 

 

Video 

 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

stredisko Banská Bystrica,
Hronsecká cesta 1,

SK - 976 31 Hronsek,
Slovak republic.

telefon: +421 902 944 273
email: info@biso.eu

otevírací doba: po-pá 8:00 až 16:00

www.bisobanskabystrica.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel